Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Niekedy stačí jeden track...

  Niekedy stačí jeden track. Jedna pesnička a je to, váš život už nikdy nebude ako predtým. Pre spolužiakov Laurieho Carrolla a Stefana Anfielda to bol ‘Troubleshoot' od Resonant Evil na značke Renegade Hardware. Keď počuli tie ikonické akordy a vrčiacu basovú linku vedeli, že drum and bass bude hybnou silou ich života. Euforický stav, ktorý z drum and bassu cítili, inšpiroval aj ich umelecké meno - Mind Vortex

  mindvortex.jpg

  Svoje skupiny opustili takmer okamžite (Laurie ovláda hru na klarinet a saxofón, Stef hrá na klavír). Zozbierali staré kúsky hardwaru a softwaru, aké si mohli dovoliť a nasledujúcich 6 rokov zdokonaľovali svoje producentské zručnosti.

  Inšpirovaní soulom, jazzom a funkom sa ponárali do hĺbky novoobjavenej inšpirácie a snažili sa pochopiť, kde sa skrýva kúzlo tých najlepších hudobných kúskov žánru.

  V roku 2009 boli presvedčení, že majú dosť silný zvuk, aby ho ukázali svetu. Na zozname labelov, pre ktoré by chceli vydávať bol RAM na úplnom vrchu. A tak sebavedomo zdvihli telefón...

  mindvortex2.jpg

   

  Zvyšok je už drum and bassová história.  Ram okamžite rozoznal Laurieho a Stefanov talent. Debutovali trackmi ‘Now It's Time' a ‘Onslaught' v kritikmi cenenom ‘Nightlife 5' mixe od Andyho C. Ukázali tu svoj cit pre funkové nálady ako aj temnú stránku dnb.

  Zanedlho sa ocitli na prvej priečke v BBC 1xtra's DnB Chart. Na prvom mieste najpredávanejších dnb trackov na Beatporte sa udržali niekoľko týždňov. Ich výročný mix pre vydavateľstvo RAM dobil prvú priečku v tanečnej hitparáde na iTunes. Nijako nezaostali ani ďalšie vydané tracky, či remixy pre značky Sony alebo Hospital.

  V roku 2013 nasledovalo turné po Európe, USA a Austrálii. Keď Mind Vortex práve necestujú, trávia všetok čas v nahrávacom štúdiu. Dokonale sa pri produkcii dopĺňajú a sú pripravení ovplyvniť ďalšiu generáciu presne tak, ako ich ovplyvnil Resonant Evil pred 10 rokmi.

  Neváhaj a príď sa 11.5. vyskákať do Subclubu na to najlepšie, čo vzišlo nielen z vydavateľstva RAM. Čaká ťa 8 hodín drum and bassu v podaní 5 DJov, premiéra headlinera z UK, laser, projekcia a akciové drinky na bare.

  Viac info o akcii a súťaže o voľne vstupy na facebookovej stánke

  Všetci ste srdečne vítaní.
  Tešíme sa na vás!

  mindvortexsubclub.jpg

   

  You must be loged in, to post a comment!


  Related

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist