Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Na veľkosti záleží!

  Na februárové pokračovanie akcii dnb.sk v Subclube sme si pozvali skutočného velikána z UK. Prolix stelesňuje cez dva metre talentu, top vydavateľstavami preverenej produkcie a dlhoročných DJských zručností. Bez pochýb je to najväčší dlháň svojho žánru.

  Občianskym menom Christopher Aidan McCarthy, na prvý pohľad zaujme svojou impozantnou výškou, je to však jeho hudba, ktorá ho vo svete drum and bass-u jasne charakterizuje a odlišuje od ostatných. Už v mladosti si ako veľký fanúšik metalu a rocku zaobstaral gitaru a začal hrávať s rôznymi kapelami. Časom si však prostredníctvom interpretov ako The Prodigy, Orbial a Aphex Twin našiel cestu k elektronickej hudbe.

   

  prolix.jpg

   

  Chris v tomto období pociťoval rovnakú vášeň a zanietenie tak pre rockovú, ako aj elektronickú hudbu, čo ho doviedlo k rozhodnutiu vydať sa na producentskú dráhu. O správnosti tohto rozhodnutia dnes nikto nepochybuje. Ešte v roku 2004 sa prostredníctvom online hudobnej komunity dostal do styku s Noisiou, čo vyústilo do viacerých kolaborácií, ktoré sa dočkali vydania na labeloch Shadow-law a Cargo. 

   

  prolix3.jpg

   


  Povzbudený týmito úspechmi začal Prolix brúsiť svoje producentské a štúdiové zručnosti. Zvuk šíriaci sa z jeho štúdia ohromil aj legendy scény DJ-ov Hype & Pascal, ktorí sa rozhodli upísať si ho exkluzívne pre svoj label Ganja. Ten však vo veľkej miere chŕlil jump-up, preto bol vytvorený sublabel pre producentov ako Prolix a jemu podobní. Dostal názov Ganja-tek. Hneď prvý release Ganja-tek 001 s trackmi Exile / Chokehold sa stal hitom. V súčasnosti Prolix venuje všetku energiu najmä svojmu labelu s názvom Trendkill Records, ktorý zaujal najmä jeho spoluprácou s u nás dobre známym MC Coppom.

   

  prolix2.jpg

   

  Svoju produkciu však aj naďalej vydáva na top labeloch ako Playaz, Metalheadz, Commercial Suicide, Renegade Hardware, Viper, či Virus.

   

  Príď si v sobotu 16.2. do Subclubu pomerať drum and bassových gigantov s top UK producentom na čele. Info o akcii a súťaže o voľné vstupy na www.dnb.sk alebo facebookovej stránke akcie

  prolyxsubclub-plagat-500web.jpg

   

  You must be loged in, to post a comment!


  Related

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist