Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  Rozhovor: Matis

  Pokiaľ pred nimi práve nestojí Prolix, patria medzi neprehliadnuteľné postavy. Ak ste na niektorej z akcií nadávali, že kvôli nim nevidíte na DJa, tak vedzte, že ste sa práve vtedy na DJa pozerali. Obidvaja už sú v druhej dekáde drum&bassového života, počas ktorého navštívili desiatky webových stránok, aby sa dostali k tejto hudbe. Následne precestovali vlakom, autom či autobusom tisícky kilometrov, aby si ju mohli vychutnať naživo. Nezostali iba pri počúvaní. S veľkým odhodlaním sa pustili aj do organizovania a hrania. Elán ich ani náhodou neopúšťa a ak ich budete chcieť dobehnúť, mali by ste čo najskôr začať, pretože Huspi s Matisom nepoľavia ani v ďalšej dekáde.

  matishuspi.jpg

  Matis

  Nedá mi to a na začiatok sa musím spýtať, koľko piatkov a sobôt, počas tých približne 100, ktorých je do roka, si doma a nie si na žiadnej akcii? Pýtam sa takto, pretože je jasné, že tých bude menej.

  Päť piatkov a dve soboty (smeje sa). Keďže počas pracovného týždňa máme asi každý rôzne povinnosti, relaxuje každý po svojom. Mám to šťastie, že veľa mojich najlepších priateľov má rovnaké záľuby a preto sa snažíme vycestovať za párty všade tam, kde to je možné. Samozrejme, že pokojný večer s priateľkou je TOP, ale keď sa ide von, tak na 99% skončíme v klube pri hudbe.

  Kde na Slovensku to najviac žije a ako veľmi sa scéna zmenila za posledných desať rokov?

  Lokálpatriotizmus mi nedovolí povedať iné, ako to, že na Slovensku sa najlepšie cítim na párty v Bratislave. Som nesmierne rád, že za tie roky sa tu vybudovala veľmi široká základňa fanúšikov drum&bassu s ktorými sa pravidelne stretávame prakticky na každom žúre. Vnímam pozitívne to, že drum&bass počúva veľa mladých, je však škoda, že veľa z nich nedokáže doceniť kvalitu a málokedy sa „hecnú" vycestovať aj do iného mesta za kvalitným hosťom zo zahraničia. Originálne a atmosférou nabité párty robia chalani v Prievidzi, v Partizánskom, Žiline, Viedni, Brne, Prahe... Tam sa takmer vždy oplatí ísť!

  matis1.jpg 

  Čo bolo podnetom k tomu, že si sa rozhodol, zobrať korekcie do ruky a začať hrávať? Aký to bol pocit, keď si sa po prvýkrát postavil pred ľudí?

  Predtým ako som začal hrávať, som dlhé roky počúval ohromné množstvá setov a bol na veľa párty, takže som si myslel, že zapnem gramofóny, vyberiem super tracky a budem DJ. Nie...  Objektívne priznávam, že veľký talent na djing som od pána nedostal, rovnako ma to nik neučil, takže som si to musel pekne v skúšobni odmakať ako samouk. Boli to dlhé mesiace, kým som sa na jednej z našich párty, popri jej organizovaní, aj dokázal postaviť pred pár ľudí. Ako pri všetkom, aj tu platí, že trpezlivosť ruže prináša a po ďalších mesiacoch tréningu prišli výkony, na ktoré som dostal pozitívne reakcie od skúsenejších kolegov. S jedlom rastie chuť, takže stále trénujem. Neraz dokážem za technikou stáť aj 4-5 hodín a potom ísť na celú noc na párty. Milujem tú hudbu (pousmeje sa). 

  Vedel by si rozdeliť jednotlivé obdobia alebo roky, ktoré počúvaš drum&bass na hudobné skladby a povedať, prečo ti práve tá konkrétna skladba pripomína udalosti, ktoré si zažil?

  Za tie roky pri drum&basse si zrejme každý prešiel rôznymi subžánrami. Už od začiatku som bol veľký fanúšik slovenskej hudby a jeden z mojich prvých albumov boli kompilácie Remark The Silence, úžasný set od Im Cyber & Dr. Kary, takmer všetky staré sety od Koogiho. Potom výborný jungle od Bugana, za ktorým sme neraz vycestovali mimo Bratislavy aj počas týždňa. Ani poriadne neviem ako a kedy som sa prvýkrát dostal na Therapy Session do Viedne, čo bolo nasledované veľkou záľubou práve v tvrdšom drum&basse. Zo všetkých asi najviac zbožňujem klasiku ‘Rapture' (Robyn Chaos, Audio & Dylan). Keďže som sa nikdy neviazal len na jeden subžáner, krásny darček som dostal od priateľky v podobe ručne vyrobeného coveru platne od Snow Patrol - ‘Open Your Eyes' (Marky & Bungle remix). V poslednej dobe ma toho stále baví veľmi veľa, neustále objavujem nových a šikovných producentov, ktorí hudbu posúvajú do nových rozmerov. Ak by som Ti to menoval, musel by si mi venovať rubriku navyše (smeje sa). Z noviniek ma veľmi baví nový album Black Sun Empire, Teebee & Calyx, S.P.Y. či Audio.

  Je ešte niečo z hudobnej stránky, kde si nebol alebo niečo, čo si nezažil a myslíš si, že to nebude také ľahké zrealizovať?

  Jasné, že ma na párty vie stále niečo prekvapiť! Napríklad naposledy na našej dnb.sk@subclub presents som už po niekoľký krát videl hrať Čecha Pixieho a bol to určite najlepší set aký som kedy v Subclube za tých 10 rokov počul. Čo sa týka nových vecí, je super pozorovať, aké štýlovo rôznorodé, veľké, či menšie drum&bassové projekty vedia na Slovensku fungovať. Dá sa povedať, že som spokojný s tým, akým smerom sa to tu hudobne vyvíja. A ešte sa určite čoskoro pôjdem presvedčiť o výnimočnosti Sun and Bass festivalu na Sardínii, o ktorom všetci do jedného básnia, ako je rok dlhý!

  Ako Nuclear ste zorganizovali nemálo akcií. Ako sa postupne menili vaše ideály a pohľad na vec, čím ste za sebou mali viac a viac zorganizovaných podujatí?

  Toto obdobie bolo perfektné. Priniesli sme na Slovensko hneď niekoľko svetových mien, ktoré tu boli vôbec po prvýkrát. Snažili sme sa robiť párty tak, aby boli originálne najmä hudobne. Časom sa však objavovalo čoraz viac a viac nových crew = veľa nových klubových nocí po Bratislave = tri drum&bass párty v piatok a dve v sobotu = stagnujúci počet poslucháčov = menšie rozpočty na párty = nemožné spraviť TOP headlinera = nutnosť ísť s kvalitou dolu... + ďalšie okolnosti nás prinútili pozastaviť promotérske aktivity Nuclear crew. Ale ako sa vraví, nikdy nehovor nikdy...

  matis2.jpg

  Stretol si sa s veľa DJi, na ktorých z nich by si povedal veľa pekných slov? Našli sa aj takí, ktorí ti ako ľudia nesadli?

  Okrem organizačných či DJských povinností som mal za ten čas možnosť „guidovať" pomerne veľké množstvo DJov a musím povedať, že 90% sú vždy ohromní pohoďáci a super ľudia. Je skvelé, ak si s niekým sadnem už na letisku a potom sa cestou na párty v aute rozprávame o novinkách z jeho okolia, prípadne sa oni pýtajú, že či naozaj budú bývať v takom Hosteli, aký videli vo filme. Samozrejme nemôžeš byť kamarát s každým, resp. nie vždy je možné splniť všetky požiadavky. Keď s DJom prejdeš v Bratislave 5 takmer najluxusnejších reštaurácií, v každej si pozrieme menu, tam nevyhovuje toto, tam toto... a tak keď sa konečne usadíme v päťhviezdičkovej reštaurácii na Hviezdoslavovom námestí, ja pozerám cenník, objednám si radšej len minerálku a po chvíli sa ma pán spýta, či môžem obsluhu požiadať, aby dali tichšie hudbu, lebo na jeho vkus je to nahlas, tak už som rezignoval.

  Prezraď niečo aj o bizarných a úsmev vyvolávajúcich okamžikoch.

  Tak takých bolo neskutočne veľa. Raz ti DJ behá polonahý po klube, inokedy vypije toľko borovičky, že po každom poháriku ho hodí o zem, ďalší v backstage (kde je cca 15 ľudí) „spoznáva všetky krásy slovenských dievčat", iného nevieš ani za nič ráno (keď je už čas ísť na letisko) zobudiť - meškanie na let. Alebo keď ako darček dostaneš fľašu saké, v ktorom sa luhuje pol metrová kobra, ktorá má v ústach škorpióna. Čerešničkou bolo, keď sme organizovali LIFTED SESSION. Vtedy bol Spor spolu s Apexom vo vani, Chris vedľa nich v župane s pohárom portského a pozvali ma, nech sa s nimi okúpem (potmehúdsky sa usmieva).

  Rozhovor s Huspim si budeš môcť prečítať na dnb.sk už zajtra! Oboch velikánov stretneš naživo 16.2. v bratislavskom Subclube, kde zahrajú po boku Prolixa (UK). Matis tu tiež oslávi svoje narodeniny! Viac info o akcii a súťaže o voľné vstupy TU, alebo na facebookovej stránke akcie. 

  prolyxsubclub-plagat-500web.jpg

  text: Martin Roščák

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • matis

   matis | Subject: :) | Wed, Mar 6th 2013, 15:37
   Quote this comment

   asramasum

   Diky, ze sa o mna zaujimas. Cenim si to, dufam, ze sa coskoro stretneme a spravis ma neskutocne stastnym !

  • asramasum

   asramasum | Subject: Hello dear. | Wed, Mar 6th 2013, 00:44
   Quote this comment

   dobrý deň, milí.
   Ako sa vám dnes,Dúfam, že ste v poriadku? Moje meno je Asra mäsu videl som váš profil dnes v ( www.dnb.sk ) a páči sa mi to, myslím, že môžeme budovať dobré vzťahy odtiaľ, Tak prosím, napíšte mi cez môj e-mailovú adresu pre bližšie informácie ( asramasum@hotmail.com )
   čakám na vaše krásne
   odpovedať čoskoro.
   od Asra.

   Môj milý prosím kontaktujte ma s touto e-mailom ( asramasum@hotmail.com )

   ==================================================== ====================================================

   Hello dear.
   How are you today,i hope you are fine? My name is Asra Masum i saw your profile today at ( www.dnb.sk ) and i love it, i think we can build a good relationship from there, So please write me back through my email address for more details ( asramasum@hotmail.com )
   am waiting for your lovely
   reply soon.
   From Asra.

   My dear please contact me with this email ( asramasum@hotmail.com )

  • asramasum

   asramasum | Subject: Hello dear. | Wed, Mar 6th 2013, 00:43
   Quote this comment

   dobrý deň, milí.
   Ako sa vám dnes,Dúfam, že ste v poriadku? Moje meno je Asra mäsu videl som váš profil dnes v ( www.dnb.sk ) a páči sa mi to, myslím, že môžeme budovať dobré vzťahy odtiaľ, Tak prosím, napíšte mi cez môj e-mailovú adresu pre bližšie informácie ( asramasum@hotmail.com )
   čakám na vaše krásne
   odpovedať čoskoro.
   od Asra.

   Môj milý prosím kontaktujte ma s touto e-mailom ( asramasum@hotmail.com )

   ==================================================== ====================================================

   Hello dear.
   How are you today,i hope you are fine? My name is Asra Masum i saw your profile today at ( www.dnb.sk ) and i love it, i think we can build a good relationship from there, So please write me back through my email address for more details ( asramasum@hotmail.com )
   am waiting for your lovely
   reply soon.
   From Asra.

   My dear please contact me with this email ( asramasum@hotmail.com )

  • Lixx

   Lixx | Subject: . | Fri, Feb 15th 2013, 01:15
   Quote this comment

   :)

  • jozzzko

   jozzzko | Subject: . | Tue, Feb 12th 2013, 15:26
   Quote this comment

   ach jaj, prijemne to spomienky matis :)

  • SuzieMorkee

   SuzieMorkee | Subject: . | Tue, Feb 12th 2013, 15:05
   Quote this comment

   prijemne citanicko :)


  Related

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist