Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  News

  The Sect sa postaví do prvej línie boja s temnotou

  Blade Virtua sa zoznámili začiatkom 90-tych rokov a odvtedy spolu produkujú drum and bass. Obaja vyrástali na londýnskych pirátskych rádiách a breakoch od The Prodigy a roky sledovali vývoj junglu a drum and bassu. Sami seba našli v progresívnom zvuku, aký produkovali značky Underfire, Renegade Hardware, či technom reznutý zvuk labelu Konflict. 

  thesect-01.jpg

  Samotné zoskupenie THE SECT vzniklo až v roku 2003, kedy spojili sily s djom Methodom a vyprodukovali track "Geotherm", ktorý zaujal DJa Reda. Ten ho hneď upísal pre svoje vydavateľstvo Distance. Neskôr sa skamarátili s Raidenom a Propagandom, ktorí zdieľali ich nadšenie pre undergroundový drum and bass. Ich zvuk sa skvele hodil pre label Offkey a tak im Raiden vydal track "Nerve Attack". Ten položil základ ich debutovej EP ("The Sect EP", 2006), vďaka ktorej sa zviditeľnili nielen na anglickej scéne.

  Nasledovala záplava ponúk od vydavateľstiev ako Obscene, Position Chrome alebo Habit. Veľkú podporu Sektárom vyjadrili najmä dji pohybujúci sa v temnejšom spektre drum and bassu. V priebehu rokov zaujali všetky známejšie vydavateľstvá, zastupujúce tvrdší drum and bass a tak si na konci roku 2008 mohli za meno pripísať značky ako Freak, Revolution, Trickdisc alebo Position Chrome.

  thesect-02.jpg

  Spomedzi mnohých počinov zarezonovala najmä spolupráca s Audiom na skladbe "Pounded" pre jeho LP na značke TechFreak, remix legendárnej techno nakladačky Glenna Wilsona a Mika Humphriesa "ural Exciter" pre Subsistenz či klasiky ‘Relentless' pôvodne od Cause 4 Concern.

  Rok roku 2009 odštartovali releasom skladby ‘Mayday' na Optivovom Redlight Records. Do budúcna pripravujú plno releasov na rôznych značkách, remix Freelandovho ‘Bring It', tiež sa chystajú rozbehnúť vlastné vydavateľstvo pre svoju produkciu a tvorbu podobne hudobne zameraných talentov... 

  thesect-04.jpg

  Napriek veľkým produkčným plánom, sú The Sect rovnako ako v štúdiu, doma aj za djským pultom. Virtua predviedol svoje dj skills na slávnom šampionáte DMC. Blade, ktorý zahrá aj u nás v Subclube sa djingu venuje už vyše 16 rokov. Vďaka dlhoročným skúsenostiam z klubov po celom Anglicku a Európe, môže The Sect sľúbiť kvalitnú zmes evergreenov a dubov v perfektom mixe, ktorý zaručene každého roztancuje.

  Niekoľko ukážok superschopností The Sect si môžeš vypočuť na ich Soundcloude, alebo pozrieť záznam mixu z THE SECT @ D&BTV LIVE 78:

  Príď sa aj ty popasovať v sobotu 25.9. do Subclubu s temnotou, po boku najmocnejších super hrdinov. THE SECTSavage MC Fantom na čele, KiaraMatis Balu spolu s tebou v zálohe sú zárukou víťazstva :)! (viac info o akcii TU).

  Súťažiť o voľné vstupy na túto akciu môžeš TU. Párty si môžeš pridať do svojho kalendára aj na FACEBOOKU, alebo pártyliste dnb.sk 

  Tešíme sa na Vás.
  Všetci ste srdečne vítaní! :-)

  sectsubclub-plagat-web500.jpg

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • SpOOnGeBBoB

   SpOOnGeBBoB | Subject: Mrte | Sun, Sep 19th 2010, 21:38
   Quote this comment

   Ucko zas poplace Sectovica savagovica Fantomovica Kiarovica Matisovica Balovica drtitenica ,,,


  Related

  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist