Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  Soundphreakers

  Formácia Soundphreakers vznikla v roku 1997 a pochádza zo Slovenskej republiky. Momentálne sú jej členovia dvaja producenti - Nois a Neon. Ich prvý spoločný CD albumu vyšiel po ročnej spolupráci. Dostal názov „Just Meat“ a ponúkol prierez ich tvorby do roku 1998.

  O tri roky neskôr, v roku 2001, sa dostavil prvý väčší úspech, keď spoločnosť Globtel, a.s (dnes Orange, a.s.) vydala ich track "Antrax" na hudobno-internetovom CD - Globtel CD IN 03. V tom istom roku zakladá Soundphreakers odborný intenetový e-zine o elektronickej hudbe Audionet.sk (www.audionet.sk) a vlastný nezávislý label Phreak da Sound, na ktorom vydávajú svoj druhý spoločný CD album „Noteless Sphere of Infection“ a prvú slovenskú drum & bass výberovku Remark the Silence, kde sa prezentujú trackom "Whats go out".

  Rok 2003 bol pre formáciu Soundphreakers kľúčovým. Okrem ďalšej drum & bass výberovky Remark the Silence 2, kde sa nachádzajú dva ich tracky "Startex Mood" a "Saddam", dostávajú priestor na deviatom a desiatom pokračovaní hudobno-internetového CD IN od spoločnosti Orange, a.s. v náklade až 100 000 kusov, kde im vychádzajú skladby "Saddam" a "Centrum 2 feat. Mek Vrabec". Okrem toho vychádza ďalší ich track s názvom "State" v náklade 10 000 kusov ako príloha českého časopisu Bassline Elektronik.

  soundphreakers.jpg

  V rookoch 2004-2005 Soudphreakers predstavujú svoju tvorbu v rôznych slovenských kluboch, okrem toho prezentujú slovenskú scénu taktiež na zahraničných festivaloch a v kluboch v Českej republike (Praha, Pardubice), v Polsku (Krakow, Waršava) a v Nemecku (Berlín, Drážďany). V tom istom čase vydávajú na svojom vydavateľstve Phreak da Sound zatiaľ poslednú drum & bassovú výberovku Remark the Silence 3 zo skladbou "Get down".

  Koncom Marca 2005 boli Nois & Neon zo Soundphreakers oslovení slovenským vydavateľstvom Blackout rec. na vydanie albumu. Album s názvom Nu Breed vychádza pod touto značkou 1.5.2005 a ide o prvý slovenský drum & bass album vôbec. Album obsahuje 12 skladieb s hosťami ako Mek Vrabec, Lindou Hammelovou, Nicol, nemeckým raperom Diskom, Dadou zo skupiny Mindmap, Markusom Nemczikom, či skupinou Para. Albumu sa krstil na festivale elektronickej hudby s názvom Prvý Máj a krstným otcom sa stal anglický DJ a producent LOXY z legendárneho anglického drum & bass vydavateľstva Renegade Hardware. Súčasťou propagácie albumu bolo turné k albumu s názvom Soundphreakers SEMTEX Tour. Počas turné sa vydávajú do susedného Poľska (BassaNuta), Českej republiky (Summer of Love) a samozrejme navštívili aj kluby a festivaly na Slovensku (Double X, BeeFree, Lokal Life, Aquabeatz).

  soundphreakers-2.jpg

  Na album Nu Breed tiež zareagovalo slovenské Rádio FM, ktoré zaradilo skladbu JUST feat. Dada do b-rotácie čím sa album stal dostupnejším širšiemu publiku. Nasledovalo niekoľko promo vystúpení v Rádiu FM v reláciách Slovak Gold, D2 a Nočný Život. Rádio FM nakoniec vyhlasuje album Nu Breed za album týždňa a zaraďuje ho do hitparády TOP FM, kde sa skladba JUST feat. Dada udrží počas dvoch kôl na prvej priečke. Po hitparáde TOP FM prichádza ďalšia hitparáda Slovak Gold, ktorá nasadila skladbu JUST feat. Dada do noviniek. Onedlho sa vyšplhala taktiež na prvú priečku kde sa držala niekoľko týždňov. Podľa Federácie fonografického priemyslu IFPI sa album Nu Breed zaraďuje na niekoľko týždňov medzi 10 najpredávanejších albumov na Slovensku.

  Okrem slovenských rádií zareagovala aj televízia Markíza na novo natočený videoklip k skladbe JUST feat. Dada, ktorý natočil a nastrihal režisér Juraj Krasnohorský. Videoklip bol odvysielaný v rámci relácie Deka Hity, Kuul Klub a Hitbox.

  Soundphreakers featuring Dada - Just

  Od roku 2006 Soundphreakers plne venujú svoju energiu na novú produkciu, ktorá sa hrá s výraznou odozvou v zahraničných rádiách (Leith FM, Bassdrive, Shedbass, Reputation FM, Barebass atd). Tak aj ich duplaty oceňujú zahraničný Dji, producenti a majitelia vydavateľstiev (DJ Kid, Decoy, Miss Reprazent, DJ Crissy Criss, Primo atd). Okrem vystúpení v Českých a Slovenských kluboch sa Soundphreakers koncom roka 2007 predstavujú vo Veľkej Británii ako headliner na akcii Pangea v meste Dundee. Okrem plánovaných single releasov v zahraničných vydavateľstvách Nois a Neon plánujú vydanie výberovky Remark the Silence 4 na ich domovskom vydavateľstve Phreak da Sound, tak aj očakávaný nový album z množstvom hostí ktorého dátum vydania je naplánovaný na koniec roka 2008.

  Currently 9.8 out of 10 stars, 9 votes

  Future events

  Soundphreakers will play at 0 parties and has played 0 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • KarolqONE

   KarolqONE | Subject: serus | Sat, Jun 5th 2010, 00:25
   Quote this comment

   Myslím že vaša hudba je dosť skvelá aj ked nie všetky pesničky sa mi páči....ale proste jeden z najlepších SVK DNB.....THUMBS up....medzi moje obľúbené patria Para:Pre tých ktorí...a B-complex:break the silence....a samozrejme JUST aj tá druhá verzia......

  • masterm

   masterm | Subject: gca | Thu, Oct 1st 2009, 10:03
   Quote this comment

   Ahoj.

   Organizujeme projekt getCreACTIVE. Hľadáme možno teba - hudobníka, ktorý zašle svoju tanečnú skladbu spolu s prihláškou nám na mail - getcreactive@nom.sk . Na základe internetového hlasovania sa vyberie najlepšia skladba a na ňu sa natočí videoklip v bratislavskom Subclub-e, ktorý bude následne propagovaný na internete a aj v televíziách. Deadline na poslanie je 30.10.2009. viac info na www.gca.nom.sk.

   Milan


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist