Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  Jema

   


  Jema rodák zo Žiliny mal blízko k elektronickej hudbe už oddávna. Od 15 rokov bol jeho druhým domov už teraz bohužiaľ nefungujúci Guru club v Žiline, kde pracoval ako čašník a mal možnosť vypočuť si rôzne druhy elektronickej hudby. Jeden zo štýlov ktorý ho prvý uchvátil bolo techno,house,trance,minimal a podobne žánre tejto všestrannej hudby . Zúčastnil sa na niekoľkých akciách vtedy známych ako Reaction Control. V tej dobe drum&bass nebol tak rozšírený ako teraz. Zlomový okamih nastal keď mal možnosť vypočuť si na akcii Fast Forward už teraz väčšine známeho Calyxa. Zpočiatku nevedel pochopit tento nový, neznámy, sem tam chaotický ale pri tom zaujímavý štýl. Od tejto skúsenosti začal hľadať čaro v tejto muzike. Po stovkách hodín presedených za PC venovaných iba jednej veci, mu tento štýl sadol na mozog a pohlcoval ho až kým sa z toho nestala potreba mať drum&bass stále pri sebe.

  O pár rokov neskor, po desiatkách prežúrovaných nocí na parkete nielen v rodnej Žiline, mu blikol nápad, po inšpirácii jedného dobrého priateľa, začať skúmať túto hudbu z druhej stránky veci. Chcel zistiť aké to je stáť na opačnej strane parketu, za mixpultom a dávať energiu ľuďom blázniacich sa pred ním. Istú chvíľu trvalo kým sa veci dali do pohybu. Pomaly ale isto začal prenikať do nepoznaných stránok Dj-ingu. Prvé pokusy začali na PC v podobe Virtual dj, ale to dlho nefungovalo. Mal potrebu ísť ďalej, tak si zaobstaral svoje prvé cd playere. Po nekonečných hodinách trénovania doma vo svojej izbe sprevádzaných stereotypnými monológmi rodičov typu: "To čo zase počúvaš, však ti to vymyje mozog", "Daj si to tichšie, však ohluchneš z toho", sa dostal do partie chalanov, ktorí mali rovnaké ciele ako on. Všetci dali hlavy dokopy a začali rozbiehať vtedy po dlhšej odmlke drum&bassu v Žiline akciu s názvom Cranktime, ktorá  začala časom prosperovať a získavať na úrovni.  Ďalší zlomový bod nastal, keď dostal od svojej bývalej polovičky na 21. narodeniny veľkú krabicu v ktorej boli na jeho prekvapenie gramce. Zaobstaral si svoje prvé dosky a začal napľňať svoj sen. Momentalne posobí v Žilinskej Cranktime Crew a spolu s ostatnými: Furibund, Desire, Sacrifice, rozvíjajú svoje umenie za mixpultom v spojení baviť ľudí a oživiť drum&bass-ovú scénu v Žiline.  

  Jema preferuje temnejší beat, Neurofunk, Techstep, ale nepohrdne aj jemnejšími, melodickešími odrodami dnb. V jeho zbierke sa objavujú tracky od producentov ako napr. InsideInfo, Audio, Aeph, Reggula&Demetia, Masheen, Xilent, State of Mind a mnoho ďalších. 

  Currently 0.0 out of 10 stars, 0 votes

  Future events

  Jema will play at 0 parties and has played 2 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist