Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  Ivory (liquidbass.sk)

  n53459333.jpgperexperex

   

  Ivory sa narodil v roku 1989 a je jedným z najmladších dnb djov na slovensku. Už ako dieťa to bol práve on, kto na jedličkových a iných školských slávnostiach púšťal hudbu. V mladosti počúval všemožnú hudbu predovšetkým však pop, rock, jazz a podobne.

   

  Rok 2002 bol preňho zlomový pretože práve v tomto roku sa stretáva s elektronickou hudbou ako takou, keď mu kamarát na cd doniesol dva sety zo známeho Mayday. Spočiatku ho uchvátil priamy beat a štýly ako house a trance. V lete 2002 sa zúčastnil niekoľkých open-airov za všetky spomeniem Klikkfest a Aquabeatz kde tejto hudbe prepadol a do konca roka 2002 absolvoval i zopár návštev klubu No.3 kde sa zoznámil s technom. V roku 2003 začal spoznávať slovenskú i svetovú scénu a v decembri si kúpil mixážny pult, pripojil ho k počítaču a začal sa učiť používať ho. Hrávať začal na súkromných parties u kamarátov kde sa stretol s kladnými ohlasmi. Jeho štýl sa vtedy pohyboval od minimalu cez tech-house až po schranz techno.

   

  Na jar 2004 sa dostal ku kamarátovi ktorý mal požičané gramce a práve tu ho chytila myšlienka hrávať drum&bass a tak techno hodil za hlavu. Spočiatku kupoval veci od ľudí ako Fierce, Total science, DJ Kryptik čiže mastenice tvrdšieho razenia. Aby toho nebolo dosť v septembri si kupuje prvé gramofóny a začína trénovať. Vo februári 2005 sa predstavil na akcii pre začínajúcich djs Beginnerz a tri dni predtým mal svoj set i v rádiu_fm.

   

  Ivoryho obľúbeným štýlom je bez pochyby liquidfunk a preto sa v lete 2005 s kamarátmi Jazzcausom a Sleyahom, preferujúcimi taktež tento štýl rozhodli "že to dajú dokopy" a tak vznikla liquidbass crew. Ivoryho sety sú veselé, tanečné s citlivými a presnými techno prechodmi a odohral ich už v kluboch ako No.3(nz), Metro(sa), Goldener(hurbanovo), Stará Ľadovňa(lv), Libresso(bs), Duna(ba), Alcatraz(tt). Najradšej zbiera dosky od producentov ako Marky, Calibre, High Contrast, Nu:Tone, London Electricity, Marcus Intalex a labelov ako Hospital, Signature, Innerground, Soul:R. Stihol si zahrať popri: Moving Fusion, Noisia, B.S.E., Pendulum, Concord Dawn, E.Z.M., Mister.T, Rido, Blulajta, Kukurica, x2um, Kato, Proppa, Goro, Kubo, Arrow...

  Currently 7.3 out of 10 stars, 6 votes

  Future events

  Ivory (liquidbass.sk) will play at 0 parties and has played 0 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • masterm

   masterm | Subject: gca | Thu, Oct 1st 2009, 10:17
   Quote this comment

   Ahoj.

   Organizujeme projekt getCreACTIVE. Hľadáme možno teba - hudobníka, ktorý zašle svoju tanečnú skladbu spolu s prihláškou nám na mail - getcreactive@nom.sk . Na základe internetového hlasovania sa vyberie najlepšia skladba a na ňu sa natočí videoklip v bratislavskom Subclub-e, ktorý bude následne propagovaný na internete a aj v televíziách. Deadline na poslanie je 30.10.2009. viac info na www.gca.nom.sk.

   Milan


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist