Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  Duall

  Duall, vlastným menom Stano Bobák, začal objavovať čaro elektronickej hudby niekedy v roku 1998, kedy sa ako aktívny člen prešovského ABC Techno klubu Aréna prezentoval amatérskym hraním z CD playerov, vtedy populárnej gabber a hardcore techno music. Po rozpadnutí tohto klubu začal v roku 2000 pomaly, ale isto kupovať vinyly zamerané na techno a spolu s kolegom Petrom Cainom v roku 2002 založili prešovský booking pod názvom Independent. Ako techno DJ hrával na akciách najmä v Prešove, tiež na známom festivale Bee Free, ale aj v susedných Čechách ako napr. Žďákovský most, Praha, Plzeň atď. V roku 2004 sa recenzia jeho setu From Beyond dostala dokonca do aprílového čísla X-Magu.

  Zlom nastal v roku 2006, kedy jeho dušu a srdce naplno pohltili polámané beaty a techno vystriedal drum and bass, ku ktorému, ako fanúšik elektronickej hudby, nemal nikdy ďaleko. Automaticky sa stáva členom známej východoslovenskej drum and bassovej crew Prosac, avšak aj naďalej sa aktívne venuje hraniu rôznych štýlov elektronickej hudby, ako napr. house, electro, techno, ale aj hip hop. V tom istom roku spolu so svojím dlhoročným kamarátom a kolegom z crew Snippahom rozbiehajú pravidelné a veľmi obľúbené akcie s názvom Prosac Nights (neskôr Night Acoustic) v prešovskom klube Wave, kde sú rezidentnými DJ-mi dodnes. Keďže Wave ponúka priestor skôr na listeningové posedenie ako nadupanú žúrku, v roku 2007 sa v klube Insomnia pod taktovkou Dualla a Snippaha začína profilovať dnes už jedna z najúspešnejších a pravidelných drum and bassových párty na Slovensku – Bass Kick. Po zatvorení Insomnie sa Bass Kick v roku 2009 presúva do priestorov klubu Bunker, kde úspešne pokračuje dodnes. Okrem toho stál Duall organizačne napr. aj za akciou Dance Revolution 2008 v Mestskej športovej hale, alebo za Dobrým Festivalom 2010, ktorý mal tu česť privítať jedny z najväčších osobností drum and bassu vôbec a to Teebeeho, Calyxa a Breaka.

  Za dobu svojho drum and bassového pôsobenia stihol sekundovať DJ-om, ako napr. už spomenutí Teebee, Calyx a Break, ďalej Bad Company, Prolix, Benny Page, Muffler, Chris.SU, SKC, Fourward, Body & Soul, Purple Unit, Derrick & Tonika, Philip TBC, Rido, No Money + MC Coppa, Soundphreakers, Push, Im Cyber, Reverb, Ear Drum Kru, L plus, Gabanna, Lixx, Smote, Clive a mnoho ďalších. Medzi kluby, v ktorých sa predstavil, patria napr. Roxy / Cross / Le Mirage / Wakata (Praha), Nassau / Radosť (Bratislava), Reset (Partizánske), Pistol Pistol (Martin), Stars / Stará Sladovňa / Tabačka (Košice), Wave / Insomnia / Bunker (Prešov), Ponorka (Kežmarok). Vo svojich setoch má rád pestrosť, kde kombinuje melodický a vokálny drum and bass spolu s energickými a tanečnými, niekedy až neuro trackmi. Nepohrdne však ani poriadnym deepom, či reggae junglom.

  Currently 7.0 out of 10 stars, 3 votes

  Promo tracks, mixes

  Future events

  Duall will play at 0 parties and has played 0 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments

  • masterm

   masterm | Subject: gca | Thu, Oct 1st 2009, 10:20
   Quote this comment

   Ahoj.

   Organizujeme projekt getCreACTIVE. Hľadáme možno teba - hudobníka, ktorý zašle svoju tanečnú skladbu spolu s prihláškou nám na mail - getcreactive@nom.sk . Na základe internetového hlasovania sa vyberie najlepšia skladba a na ňu sa natočí videoklip v bratislavskom Subclub-e, ktorý bude následne propagovaný na internete a aj v televíziách. Deadline na poslanie je 30.10.2009. viac info na www.gca.nom.sk.

   Milan

  • felco

   felco | Subject: ahoj | Sun, Sep 20th 2009, 16:57
   Quote this comment

   mam otazocku neprisiel by si zahrat 31.10. do BA na drum4bass daj vedet


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist