Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  MC Coppa (RTR, Ease Up/UK)

  Coppova hudobná kariéra začala v roku 1998, kedy sa po prvý krát odvážil prijať pozvanie do živého vysielania lokálnej rádio stanice. Už v r. 2001 sa začal objavovať na lineupoch popri top djoch ako Roni Size, Loxy, Zinc, Bryan G, Adam F, J Majik, Fresh, Total Science, Optical, Generation Dub, Mampi Swift, Nicky Blackmarketand či Ray Keith.

  coppa01sub.jpg

  Stáva sa rezidentom najväčších eventov v Edinburghu, Škótsku a v UK od Bristolou až po Belfast. V roku 2003 si Coppu pozval DJ Roobles, ktorý vystupuje často po boku Roniho Sizea & Reprasentz na svoje čínske turné, kde len v Shanghai mc-oval pre vyše 2000 ľudí.

  V roku 2005 dobíja Európu a medzi svoje rezidencie zahŕňa kluby v Nemecku, Švajčiarsku či Rakúsku, kde každý mesiac vystupuje na známej akcii Beat IT po boku Dkaya a Rawfulla až dodnes. Tu dopĺňal djské mená ako Dj Lee, Trace, Total Science, Kabuki, Blame, Zinc, SKC, Kontrol, Mosus, Concord Dawn a mnoho ďalších.

  coppa02sub.jpg

  V Európe sa začal venovať ďalším hudobným žánrom ako Ragga a Hip Hop. Pravidelne hosťuje v relácii J Da Flex (BBC 1Xtra) – broken beats, DJ DNG (London / Uk Garage), či v the Digital Konfusion mix show na rádiu FM4.

  Napriek tomu, že je Coppa známy najmä ako live drum and bassový showman a univerzálny MC / vokalista, má veľmi rád aj prácu v štúdiu na širokej škále hudobných žánrov. Jedna z jeho prvých štúdiových kolaborácii bola s djom Physicsom (Metalheadz / Goodlooking) a dostalo sa jej skvelých kritík. Nasledovali LTJ Bukem & Tricksta s ktorými vytvoril "Minds Elevation", AA strana Mufflerovej platne "You Are The One", spolupráca s ázijskou vokálovou senzáciou Gubi Sandhu, Nahkra. S s producentským triom RDB sa vyšplhal na prvú priečku v UK compilation charts po boku ElephantMan, Missy Elliot, Sean Paul a JaRule & Ashanti.

  coppadark.jpg

  Po celom svete je obľúbený najme pre svoj hudobný cit a vklad moderných prvkov do ragga / hip hop vokálov. Má zmysel pre správne časovanie a preto vždy vie kedy ho si track, dj či tanečný parket vyžaduje :-).

  Currently 8.9 out of 10 stars, 8 votes

  Future events

  MC Coppa (RTR, Ease Up/UK) will play at 0 parties and has played 0 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Comments


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist