Loading...

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

Close

dnb.sk chat roomdnb.sk chat room

Close

Online users

You have been away click here for refresh.

  Slovak & world drum 'n' bass scene - 0 users logged in  Artists zone

  Software

  Som zo Žiaru nad Hronom. Prvý krát som sa stretol s Drum And Bassom asi v lete roku 2008, kedy ma tento hudobný žáner vážne zaujal. Prvý Drum And Bass ktorý som počul bol Moving Shadow 01.1. Mixovaný set od DJa ktorý si hovorí Timecode.

   

  58.jpg

   

  Neskôr som sa tomu začal venovať viac, ale zo začiatku len tým štýlom že som hladal stále nové tracky. Prešiel som si všetkými podžánrami Drum And Bassu, takže nemám určený žáner ktorý sa mi páči najviac. Každý z nich ma niečo do seba a na každom je niečo zaujímavé. Neskor na jeseň v roku 2009 som natrafil na program zvaný Virtual DJ ktorý všetci asi veľmi dobre poznajú. Nevedel som vôbec čo sa s tým dá všetko robiť bol som do toho doslova debil :). Vedel som že sa v tom mixuje ale nemal som ani len tušenie ako to celé funguje. Neskôr som si začal obzerať videá na youtube od používatela "ellaskins" ktorého tiež možno väčšina pozná a tak prišiel moj prvý set, druhý a tak ďalej a vždy sa to zlepšovalo. Neskôr som si kúpil mixák Numark DM2050 ktorý mam doteraz a pár mesiacov na to prvý gramofón Omnitronic DD2250, ktorý je vážne v zlom stave, ale stále sa na tom dá dosť dobre zahrať :). K Omnitronicu som dostal zdarma 3 platne nejakého Techna alebo ani neviem ako to nazvať. S nimi som začínal, chytal som cit do prstov :), až kým som si kúpil svoje prvé Drum And Bassové platne. Boli len 4 a z druhej ruky, ale hral som ich stále dokola :). 

   

  everydayjunglist.jpg 
   

  Neskôr som začal spoznávať nových ludí ktorý sa tomu venujú tiež. Prvý človek ktorého som takto spoznal bol Sicksound z Codered Crew. Od neho som si požical dalšie platne na ktorých boli krásne lámané "varechoidy". To bol môj prvý vačši krok dopredu. Učil som sa ich hrať na tom mojom nekvalitnom gramofóne, ale časom išlo všetko. Ďalší človek ktorého som spoznal bol Schyzo, ktorému som doteraz tiež velmi vďačný. Nielen že ma zoznámil zas s ďalšími skvelými ludmi, ale umožnil mi prvý krát si skúsiť zahrať bez softwaru na dvoch gramofónoch. Hral som s ním Back To Back na Elevatore v Žiari nad Hronom. Vtedy som zistil že sa mám ešte čo učit.  Druhá možnosť hrania bola u neho doma na jeho krásnych Stantonoch ST-150 :). Veľmi zaujímavé gramofóny s fakt silným motorom. To bolo niekoľko hodín pred mojou prvou akciou, ktorou bola Signall FM Mini Bass - New Generation. Prihlásil som sa tam pretože som si veril a mal som toho odohráte doma na tom jednom gramofóne veru dosť. Ale tak neporovnávajme Omnitronic s Technics gramofónmi :) pretože v tom prípade Omnitronic nula bodov :). Schyzo bol ochotný mi požičať jeho platne aby som tam mohol ísť hrať. Ostatné tracky som mal kúpené ako MP3, kedže moje financie neboli až také aké bolo potreba :). V ten deň som sa prvý krát dotkol CD playerov na ktoré som nemal žiadny cit. Ale nejakou náhodou som tú súťaž vyhral. A keď mi to oznámil Lixx do telefónu, tak mnou prešiel neopísateľný pocit, pretože toto som vôbec nečakal. Bol to môj prvý odohraný set niekde na akcií, prvý krát som mal v ruke Technics gramofóny a celkovo CD playere. Takže tu sa to posunulo zas o krok ďalej :).

  Schyzo mi tie jeho platne dokonca nechal aj do Rádia FM aby som mal aj tam z čoho hrať. Potom som mu ich už konečne vrátil :) a objednal si svoje. Na akcií BASS 66 som už hral zo svojich, ale ešte predsalen som mal od neho požíčané 2 platne ktoré nesmeli chýbať :). 

  O nejaký ten čas neskôr som sa dostal do kontaktu s chalanmi z Collaps crew. Zoznámil som sa s nimi na akcií Collaps v Žarnovici. Okrem tej akcie mi dali ešte možnosť si s nimi párkrát zahrať a nakoniec ma vzali do crew.

  Nebol som u nich dlho pretože časom prestali organizovať akcie a nakoniec sa crew rozpadla. 

  Jeden z členov Collapsu (soundsspeech) mi onedlho dal možnosť zahrať si v jednom podniku v Brezne. Tam som sa spoznal s DJom ktory si hovori MST. Časom som sa cez neho spoznal s ostatnými jeho kamarátmi zo Zvolena.    

  Jedného dňa sa MST rozhodol založiť crew Drop The Heavy Beatz. Soundsspeech a ja sme sa tam za krátku dobu dostali. Teraz sme tam dokopy 4 DJi. MST, Soundsspeech, Side Effect a ja. Akcie Drop The Heavy Beatz mali vo Zvolene celkom úspech. Momentálne ale akcie už neorganizujeme z viacerých dôvodov.

  Počas obdobia keď som mával menej akcií sa mi podarilo vystriedať viacero techniky na ktorej som doma hrával. Najprv to boli CDJ 100 ktoré som mal k svojmu starému Omnitronicu. Neskôr som CDJ vymenil za 2x American Audio Power Drive 2.2, čiže som mal 3 gramofóny. Ale ani tie American Audio mi dlho neostali doma. Predal som ich a rozhodol sa pre svoj prvý SL 1200 MK2, s ktorým som nadmieru spokojný :). 

  Ešte predtým ako som skončil pri technike akú mám teraz, som mal možnosť si zahrať s Without Help crew zo Zlatých Moraviec na Open Air párty. Svojim hraním som ich zaujal a o pár týždňov neskôr ma zobrali medzi seba.

   

  shadoww.jpg  

  ---------------------------------------------------------------------

  A aký je záver? Záver je že som sa dostal z nuly až neviem ako vysoko len vďaka úžastným ľudom ktorých som spoznal. Všetkým im ďakujem aj tým na ktorých som v texte zabudol :) .. a tebe Duško :), tebe to nikdy nezabudnem pretože keby nebolo teba tak by som natom nebol tak ako som. Ešte raz veľké vďaka :)   Mestá kde ste ma mohli počuť hrať:

   

  • Zvolen
  • Banská Bystrica 
  • Brezno
  • Prievidza
  • Bánovce nad Bebravou
  • Žarnovica
  • Zlaté Moravce
  • Bratislava

   

   

   

  Currently 10.0 out of 10 stars, 2 votes

  Promo tracks, mixes

  Future events

  Software will play at 0 parties and has played 0 at parties.

  You must be loged in, to post a comment!


  Inquiry

  Sledujete dianie okolo netlabelov, ktoré ponúkajú hudbu zadarmo?

  RESULTS

  Signall_FM  © dnb.sk crew 2002
  Webhosting sponzorovaný spoločnosťou WebSupport

  Toplist
  Toplist